Valorant Mobil Cihazlara Ve Konsola Geliyormu?

valorant hileciler

valorant hileciler

Valorant, şu anda tüm video oyunlarındaki en sıcak konulardan biridir. Riot Games’in taktik ve kahraman atıcıların birleşimi haftalardır sosyal medyaya hükmetti ve ana akım ilgiyi büyük bir şekilde yakaladı.

Oyun şu anda sadece PC için kapalı beta sürümünde mevcut ve birçok oyuncu kendi favori platformlarına ne zaman gelip gelmeyeceğini merak ediyor. 

Peki, Riot Games’in Valorant konusunda heyecan verici bir şey var mı? PlayStation 4, Xbox One ve Nintendo Switch’e ne olacak? Valorant Playstation 5 veya Xbox Series X’e katılabilir mi?

Valorant söz konusu olduğunda burada neler var.

Riot Games, Valorantı Konsollara Getirebilir

Valorant konsollar için çok uygundur. Fortnite’ın yapı mekaniğinin Epic Games ve Overwatch’dan sık sık müdahaleye ihtiyacı olmasına rağmen, PC ve oyunun konsol sürümleri arasında kahraman dengesinde küçük farklılıklar olsa da, Valorant’ın PlayStation ve Xbox’ta kopyalanması veya çevrilmesi zor bir şey yok. 

Teknik açıdan bakıldığında, oyunun bir konsolda çalışmasını sağlamak için Riot Games için çok az hıçkırık olacaktı. PlayStation 4 ve Xbox One’ın her ikisi de oldukça güçlü donanım parçalarıdır ve Valorant özellikle eski bilgisayarlarda ve daha yeni ve daha güçlü kurulumlarda çalışabilecek şekilde tasarlanmıştır. Oyunu çalıştırmak, bu konsollar için küçük bir sorun olacaktır ve oyunun nispeten zayıf Nintendo Switch’e bile taşınabilmesi muhtemeldir.

Peki Valorant konsollarla sonuçlanacak mı? Riot, Discord sunucusunda oyun için yaptığı bir açıklamada bunu dile getirdi.

“Muhtemelen, ancak oyunun çıkışına yaklaştıkça gelecekteki duyurularda bu konuda bilgi olabilir,” dedi Riot.

Valorant’ın konsollara taşınıp taşınmayacağı, oyunun PC’de ne kadar iyi alındığına bağlı. Fortnite, akla gelebilecek her modern oyun platformunda kullanıma sunuldu, PC’deki patlayıcı başarısıyla başladı. Valorant bu başarının bir kısmından bile hoşlanırsa, Riot onu konsollara taşımayarak masaya para bırakırdı.

Asıl soru, hangi platformlara ineceği. PlayStation 5 ve Xbox Series X’in ikisi de bu yılın başlarında piyasaya sürülecek ve Riot’un Valorant’ı PlayStation 4 ve Xbox One’a taşıdığını görebilecek.

Ne olursa olsun, başarılı bir PC lansmanı varsa Valorant’ın konsollara taşınmasını bekleyin.

Valorant Mobil Cihazlara Gelebilir, ancak PlayStation, Xbox gibi konsollar için bunu henüz bilmiyoruz.

Riot Games, bugünlerde mobil pazarın büyüklüğü ve potansiyeli için bir takdir görüyor. Uzun süredir münhasıran League of Legends’a odaklanmasına rağmen, Riot, çabalarını PC alemlerinin dışında artırıyor ve mobilde hem Teamfight Taktikleri hem de Legeter of Runeterra’nın limanlarını başlattı. Ayrıca League of Legends: Wild Rift’te mobil bir MOBA oyunu ve Ekko’ya odaklanan bir dönüş olan CONV / RGENCE başlatmayı planlıyor.

Valorant mobil cihazlara ulaşabilir mi?

Kesinlikle mümkün. Akıllı telefonlar ve tabletlerdeki iyileştirilmiş özellikler, çok sayıda atıcıyı mobil platformlarda büyük bir başarıya sahip gördü. Şimdiye kadarki en büyük örnekler PUBG Mobile ve Fortnite savaş royale başlıklarıydı, ancak hem çok oyunculu hem de tek oyunculu çeşitlerden daha fazlası var.

Valorant mobile kesinlikle gerçek olabilecek bir şey ve neredeyse kesinlikle Riot’un radarında. Bununla birlikte, Riot bir süredir sessizce çalışmalarına girmedikçe konsol bağlantı noktalarının önüne çıkmasını beklemeyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir