Rocket league Takımları Psyonix’e Şikayet Mektubu Gönderiyor

Esports Observer, RLCS’yi ele alan ve idari uygulamalara ilişkin şikayetlerin bir listesini ele almak isteyen 13 Roket Ligi Şampiyonası Serisi (RLCS) ekibi adına Psyonix’e gönderilen bir mektup aldı. 

Bugün RLCS’ye gönderilen mektup, BDS , Endpoint, eUnited , G2 Esports , fareler , NRG Esports , Pittsburgh Knights , Renault Vitality , Rogue , Singularity , Spacestation Gaming , Susquehanna Soniqs ve Veloce Esports temsilcilerinden imzalandı 

Mektuba göre, takımlar lig ve kendileri arasında iletişim eksikliği olarak gördükleri, slot sahipliğini çevreleyen koşullar, para ödülü dağıtımı ve yayıncının ve takımların ligden para kazanmasıyla ilgili endişeleri dile getiriyor. 

Mektup, yayıncı / lig ekip sahipleri ve ilgili personel ile haftada iki kez program güncellemelerini, ortaklık fırsatlarını, pazarlama fırsatlarını ve ekip girişimlerine içerik bağlarını kapsayan çağrıları içeren algılanan “iletişim eksikliği” düzeltmelerini önermektedir. .

Ayrıca ligin tarih ve saatler bakımından programlanmasına ilişkin endişeler şu mektupta ele alındı: “Buna göre plan yapmamızı ve pazarlamamızı sağlamak için sezon programlarının ve gelecek etkinliklerin önceden paylaşılmasını da istiyoruz.”

Ligin yakınındaki kaynaklar, sık olmayan iletişim ve sorulara uzun yanıt sürelerinin ekiplerin franchise’larını düzgün bir şekilde pazarlayabilme yeteneğine zarar verdiğini not eder.

Missive, RLCS slotlarındaki takımların her takımın bireysel oyuncularına bir kolektif olarak sahip olduklarını açıklamaya devam ediyor. Temsil ettikleri organizasyon maaşlar, sponsorluklar ve diğer lojistik faaliyetler de dahil olmak üzere ekibin ihtiyaçlarını kolaylaştırır. Sahiplere göre, bu, kuruluşların oyuncu maaşlarını yönetme, kadroları yönetme veya yatırımları üzerinde mali kontrol ve sahiplik yeteneğine zarar verdi.

Organizasyon sahipleri, lig slotlarının “… oyuncunun sağlığı / refahı / büyümesi / finansal olduğu ana bakıcılar ve ekiplerin sahibi olan takımlara sahip olmalarını istiyorlar. Takımlarla birlikte oturan lig bölgelerinin mülkiyeti oyuncu maaşlarını yönetmemize, kadrolarımızı yönetmemize ve yatırımlarımız üzerinde mali kontrol ve sahipliğe sahip olmamıza izin verecektir. ”

Hali hazırda, kuruluşlar maaşlar ve diğer masraflar için cebinden ödeme yapıyorlar ve bazı kadrolar ayda 40 bin dolardan fazla tutuyor. Ayrıca, oyuncular ve temsil ettikleri kuruluşlar arasında ödül havuzu dağıtımı statükosu genellikle oyuncuları tercih eden 90/10’lik bir bölünme görebilir.

RLCS takımlarına ligden doğrudan parasal tazminat verilmez ve gelir elde etmek için diğer yöntemlere güvenmeleri gerekir. Bununla birlikte, bu farklı gelir akışları arasında, oyun içi otomobiller için farklı kozmetik cilt parçalarının satın alınabileceği lig destekli Esports Shop bulunmaktadır. Bu satışların bir kısmı çevrimiçi mağazada kaplamaları olan ekiplerle paylaşılıyor, ancak yeni ekiplerin bu para kazanma caddesi açılmadan önce bir sezon beklemek zorunda oldukları bir eğilim var gibi görünüyor. Takımlar lige girmeden takımlar terim almazlar.

Takımlar, tutarlı oyun içi eşya bulunabilirliği, satış planları ve esports mağazası hakkında konuşmak için lig temsilcileriyle görüşmek istedi.

İken Roket Lig Şampiyonluğu Serisi ekipleri Psyonix bazı ciddi değişiklikler yapmak gerektiğini anlaşmada (çoğunlukla) görünmektedir, isteklerine cevap değilse bir sonraki hareketin bu takımlar için ne olacağı belirsizdir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir