ESL One Köln Maçları İzleyicisiz Oynanacak

ESL One Cologne ve IEM Melbourne, COVID-19 pandemisine yanıt olarak iptal edilen canlı 2020 etkinlik listesine katıldı.

ESL One Cologne ve IEM Melbourne, COVID-19 pandemisine yanıt olarak iptal edilen canlı 2020 etkinlik listesine katıldı.

IEM Melbourne 2020 etkinliği için daha önce bilet satın almış olan hayranların rezervasyonlarını ve seyahat planlarını iptal etmeleri önerilir . Ancak, biletleri 2021 için geçerli kalacaktır. ESL One Köln 2020 bilet sahipleri de biletlerini 2021 için kullanabilecektir.

Her iki etkinlik de gelecek yıl her zamanki gibi gerçekleşecek, ESL One Cologne 16-18 Temmuz tarihleri ​​arasında gerçekleşecek ve IEM Melbourne 21-22 Ağustos hafta sonu boyunca gerçekleşecek.

Canlı etkinliğin iptaline rağmen, ESL One Cologne 2020 turnuvasını 21-30 Ağustos tarihleri ​​arasında bir yayına dönüştürmeyi planlıyor. Karar, resmi güncellemelerinde belirtildiği gibi, “esport ruhu ve oyuncular için rekabeti devam ettirmek amacıyla” verildi  . ESL One Cologne, güvenlik ve teknik optimizasyon açısından izleyicilere ve tüm taraflara fayda sağlayacak bir çözüm üzerinde çalışıyor ve yakında daha fazla bilgi bulunacağını vaat ediyor.

Bu arada IEM Melbourne, geleneksel olarak canlı etkinliği uzaktan yayına dönüştürme planlarını henüz açıklamadı. Etkinliğe katılmak isteyenler, 21-22 Ağustos 2021 tarihleri ​​arasında seyahat etmeyi ve konaklamayı planlamalıdır.

Çoğu büyük canlı etkinlik 2020’nin sonuna kadar iptal edilirken, bazı modeller COVID-19 krizinin Aralık 2020’ye kadar bastırılacağını tahmin ediyor . Eğer bu doğruysa, o zaman gerçekleşmesi planlanan olayların yeniden planlanması gerekmeyebilir. Ancak, katılımcıların yüz maskeleri takmaları ve mekana girdikten sonra ellerini dezenfekte etmesi gibi daha zorunlu önlemler alınacaktır. Kaç kişinin katılabileceği konusunda sınırlamalar da olabilir, bu da sonuç olarak biletlerin gelmesini zorlaştırabilir.

Öte yandan, normalde canlı kitleler için ayrılan daha fazla etkinlik, muhtemelen daha küçük bir ücret karşılığında çevrimiçi akış için kullanılabilir hale gelebilir. Bu yalnızca görüntülemeyi artırmakla kalmaz, aynı zamanda etkinliklere ev sahipliği yapanlar için daha fazla kâr getirebilir. Daha fazla kar, oyuncular, taraftarlar, antrenörler, takımlar vb. İçin daha iyi hizmetlere dönüşebilecek daha fazla harcama yeteneği anlamına gelir.

COVID-19 tarafından getirilen yansımaların tam ölçeği henüz gerçekleşmemiştir, ancak etkinliklere katılmak için alternatif yöntemler kesinlikle bunlardan biridir. Sadece zaman oyun dünyasında neyin değişeceğini söyleyecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir